רפואה סינית

הידעת?

הזמן תור

השאר את פרטיך כאן
ואנו נחזור אליך לקביעת מועד הטיפול

שעות פעילות

ימים א’-ה’
בוקר – 10:00-13:00
ערב – 16:00-20:00

טלפון – 052-8707857 (דורון)
מייל – [email protected]

כתובת – רחוב העליה 1, נהריה.

מהי רפואה סינית?

הרפואה הסינית קיימת כבר 2500 שנה וזוהי אחת משיטות הריפוי העתיקות ביותר בעולם. הרפואה הסינית היא למעשה תורה שמחנכת איך לחיות נכון ואיך לשמור על הבריאות עוד לפני שהגענו לחולי. הרפואה הסינית כוללת מספר תחומים:

  • תזונה נכונה.
  • צמחי מרפא.
  • דיקור אקופונקטורה, בו אנו דוקרים נקודות על המרידיאנים.
  • מוקסה שמורכבת מצמח הלענה, שלמעשה דוחסים אותה והופכים אותה לצורה של סיגר שאותו מחממים על נקודות הדיקור ועל ידי כך משלבים גם חום וגם את התכונה המרפאה של הצמח שאנו מחדירים אל המקום.
  • טווינה שהיא כירופרקטיקה סינית
  • שיאצו שזה בעצם אקופונקטורה ללא מחטים שהיא שיטה יפנית
  • דיקור יפני או YNSA, שהוא דיקור באזור הקרקפת, בו אנו דוקרים נקודות שהן כואבות בנגיעה וכך אנו יודעים היכן מקומות אלו מגבילים לכאב בגוף.

 

הרפואה הסינית היא רפואה הוליסטית, כלומר שלמה מבחינת גוף נפש, וכך רואים את האדם כמכלול ומטפלים בעיקר למניעה של מחלות.

שני העקרונות הכי חשובים ברפואה הסינית הם:

  1. מגע
  2. גישה כוללנית הגישה ההוליסטית.


ברפואה הסינית הרופא מתעסק בעיקר במניעת המחלה במשך כל השנה כדי לא להגיע למצב שהגוף חולה. ההבדל בין הגישה של הרפואה הסינית לגישתנו שאין שם קופת חולים אלא קופת בריאים.

עפ”י הרפואה הסינית בן אדם צריך ללכת את חייו, שזה מה שמוביל אותנו לחיים נכונים, לחיים בריאים, לחיים שהם מלאי סיפוק, לאיזון.

הסינים מאמינים שכל אדם מייצג את מה שקורה ביקום. יש את הקוסמוס וכל אחד הוא למעשה מיקרו קוסמוס. זאת אומרת שאם יש ביקום שלמות אחת, שיש בה כוחות הורסים, כוחות שמשמידים וכוחות שיוצרים, כל אחד קשור אחד בשני ועובד בהרמוניה אחד עם השני. כך למעשה אנחנו נותנים לכל הכוחות הללו לעבוד בתוכנו בצורה הרמונית ולתפקד אחד עם השני ביחד.

כל פגיעה באחד מהכוחות הללו, או ברגע שכח אחד מתחיל להיות יותר חזק מהכח השני, נוצרת דיסהרמוניה והאיזון מופר. אם אדם מחבר את החיים שלו כך שהוא בהרמוניה עם הסביבה שלו, עם כוחות הטבע ועם האקלים, ואם חיי הרגש והמשפחה שלו טובים והוא אוכל כמו שצריך והוא עושה פעילות גופנית, מובטח לו גם שתוחלת החיים שלו תהיה ארוכה.

ברגע שאנחנו כל הזמן בראש של איזון, אנחנו מונעים את האסונות לפני שהם מגיעים. כלומר אם אנחנו רואים שמשהו בגוף נמצא בעודף ודואגים לאיזון שלו, אנו מונעים את המחלות לפני שהם מגיעות, וזה למעשה הבסיס לרפואה הסינית, שהתרופה הכי טובה למחלה היא מניעתה, כלומר לטפל עוד לפני שהמחלה פורצת.

הטיפולים שלנו ברפואה הסינית

דיקור סיני

דיקור המטפל בנקודות אנרגיה חשובות על פי מרידיאנים שהם ערוצי אנרגיה, המשפיעים על כל הגוף באמצעות מחטים דקות.

דיקור קרקפת

הוא שונה משיטת הדיקור הקלאסית, המחטים אינן מוכנסות לתוך נקודות דיקור או מרידיאנים כפי שקורה בדרך כלל ברפואה הסינית. בדיקור קרקפת, המחט מוחדרת לתוך הקרקפת על האזורים המוטוריים והחושיים המקבילים של המוח. ישירות בבסיס באזור המוחי, כדי לעורר את הגוף לתפקד.

שיאצו

טיפול במגע על ידי לחץ על גבי מרידיאנים בנקודות בגוף המטופל.

כוסות רוח

בשיטה זו, מוציאים את החמצן שנמצא בתוך הכוס ומצמידים את הכוס לאזור הדלקת, כאשר המטרה היא להזרים כמה שיותר דם ולהביא את מערכת החיסון למקום, על מנת שיתבצע ניקוי טבעי של הדלקת והבראתה.

טווינא

טוויינה הינה שיטת ריפוי להקלה על כאבים באמצעות כירופרקטיקה סינית, המלווה בתנועות מהירות וחודרות.

המלצות מטופלים ברפואה סינית

תמונות במהלך טיפולים שונים ברפואה סינית